Korkma | Nevşin Mengü | TEDxIstanbul

Profesyonel çalışma hayatıyla bilinen Nevşin Mengü aynı zamanda bir uzun mesafe yarışçısı. Maraton ile yaşam arasındaki alegoriyi yaşanmış kişisel tecrübeleriyle paylaşan Nevşin Mengü, sıfırdan planlanmadan yapılan bir başlangıçla, nasıl acı ve korku dolu bir süreçten geçerek sonuca ulaştığının hikayesini anlatıyor bizlere. Tecrübe paylaşmak iyidir diyerek korkmanın son derece normal olduğunu söyleyen Mengü, sadece korkuyla baş etmeyi öğrenmemiz gerektiğini vurguluyor.

Nevşin Mengü, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde, yüksek lisans eğitimini de Galatasaray Üniversitesi’nde Türkiye Üzerine Toplumsal İncelemeler üzerine tamamladı. Mesleğe Kanal Türk’te başlayan Nevşin Mengü, Haber Türk’te de çalıştı. Bir yılı aşkın bir süre İran’ın Başkenti Tahran’da TRT Türk, büro şefliği yaptı.

CNN TÜRK’te hafta içi her gün Ana Haber’i hazırlıyor ve sunuyor. Aynı zamanda Hürriyet Daily News’a analiz yazıları yazıyor, XOXO dergisinde etkin kadınlarla röportajlar gerçekleştiriyor. Dayanıklılık sporlarıyla yakından ilgilenen Nevşin Mengü, Maraton ve Ironman yarışlarında yarışıyor. Spor konusundaki tecrübelerini Socrates Dergisi’ndeki yazılarında aktarıyor.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at https://www.ted.com/tedx

Show More
Show Less