İlişkinizde Bu Günahları İşlemeyin | Gülcan Özer | TEDxIstanbul

Psikiyatr Gülcan Özer, ilişkilere zarar veren 7 günahı anlatıyor bizlere. Evliliğin bir akıl oyunu değil istek oyunu olduğunu söyleyen Özer, ilişkilerde iletişimin, cinselliğin ve içgörünün önemini hatırlatırken kendimizi bilmeden yola devam etme şansımızın olmadığını vurguluyor.

Gülcan Özer, hayatı ve ilişkileri okuyan bir terapist ve yazar. 1990 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitiren Özer, daha sonra Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinden psikiyatri uzmanlığını aldı. Kocaeli Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda çalışıp, çeşitli klinik çalışmalara ve eğitimlere katıldı.  “Herkes Kendi Hayatının Kahramanı” adlı bir de kitabı bulunan Gülcan Özer’in çalışmaları ilişki ve aile terapisi üzerine yoğunlaşıyor. Özellikle çift terapisi alanında profesyonellere yönelik eğitim çalışmaları yaptı. 2002 yılında Terapi İstanbul’u kuran Özer, psikoteropatik çalışmalarının yanı sıra bu alanda uzmanlaşmak isteyenlere evlilik terapisi eğitimi de vermekte.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at http://ted.com/tedx

Show More
Show Less